CENÍK

2022

Nové kódy STOMAV

Od 1. ledna
2022 vstupuje v platnost nová právní úprava stomatologických výrobků plně nebo částečně hrazených ze zdravotního pojištění. Velmi zásadní změnou prošla příloha č. 4 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění (známá pod názvem sazebník), která upravuje stomatologické a ortodontické výrobky.

Byl vytvořen zcela nový číselník, který obsahuje dva typy kódů:

  1. Číselník STOMAG – jsou kódy, se kterými budou lékaři komunikovat s pojišťovnami.
  2. Číselník STOMAV – jsou kódy, se kterými budou lékaři komunikovat s laboratořemi.

Zásadní změnou u fixních náhrad je eliminace veškerých výrobků, které obsahují C+B plast. Tyto produkty naše zubní laboratoř nezhotovovala, proto se nás tato změna netýká.

Větší změna v ceníku se týká částečných snímatelných náhrad. Jednoduchá snímatelná náhrada s drátěnými retenčními prvky, tedy dosavadní kódy 82001 a 82002, jsou zrušeny a pojišťovna již na ně nebude přispívat. Je dokonce definována jako non lege artis.

Jako plně hrazená varianta je definovaná ČSN základní / tedy „ČSN s pryskyřičným tělem se zabudovanými jednoduchými opěrnými a retenčními prvky zajišťujícími alespoň dentomukózní přenos žvýkacího tlaku a stabilitu náhrady. Úhrada zahrnuje i zhotovení výztuže, otisk čelisti v individuální lžíci je-li třeba a cenu použité dentální slitiny s výjimkou drahokovových slitin“.

Tuto novou základní snímatelnou náhradu najdete pod kódem 060211 a 060231. Cena zůstává stejná jako dosud za protézu s výztuží a stabilizačními prvky, tedy dosavadní kód 82011 a 82014.

Nový ceník s implantovaným číselníkem Stomav si můžete stáhnout ve formátu excel na této stránce. Nové kódy jsou zapracovány i do naší aplikace MyDentLab, pomocí které s námi komunikujete.

TIP: Při zadávání zakázek do aplikace můžete místo čísel používat textové zadání. Aplikace vyfiltruje požadovaný produkt podle jakéhokoli slova v názvu produktu. Podle starých čísel už produkty nenajdete.

TIP: Pojištovna proplácí na kompozitní korunku 2 tisíce korun. Zhotovujeme několik variant kódu 030311

  • 030311 – kompozitní korunka z materiálu Grandia VOCO, velmi kvalitní rentgenokontrastní kompozit nejenom na korunky ale i na inlaye a onlaye.
  • 0303113 – G-CAM korunka. 
  • 0303114 – PMMA monocolor. 

Pro sociální případy – bez doplatku – můžete použít PMMA korunky, které jsou nejlevnější na výrobu a jejich cena je 750 korun u varianty monocolor. PMMA sice není klasický kompozit, je to polymethylmethakrylát, ale protože ho zhotovujeme z kvalitních disků metodou CAD/CAM, je velmi kvalitní. Na dodacím listu i ve faktuře je uveden pouze kód a v prohlášení o shodě je uvedeno že se jedná o kompozit. Můžete ho tedy, podle našeho názoru, na tento kód používat.

CENÍK KE STAŽENÍ

Aktuální ceník prací
Doprava
Reklamační řád

NAŠE PRÁCE

Zirkon, kompozit, Peek, Branemark, teleskopy, skelety...